1.Akdeniz Bilişim Zirvesi

1.Akdeniz Bilişim Zirvesi

Zirveye büyük katılım gösteren ögrenciler dünyanın en büyük sirketleri arasında yer alan Google Arama Motoru’nun Türk Yazılım Mühendisi Selim Önal ve Microsoft Bölge Direktörü Daron Yöndem ile bir araya geldi. Programa Isparta, Burdur, Mersin ve Antalya’dan ögrencilerin yanı sıra yazılım ve teknoloji profesyonelleri katıldı.

Zirvede sunum yapan Selim Önal, Google’ın çalışma stratejileri ve kariyerle ilgili bilgiler verdi. Şirket eleştirilere ve geri dönüşlere son derece açıktır. Yasa ve cinsiyete bakılmaksızın “iyi yazılım” yapabilen kişilere kapılarımız açıktır. Önal, öğrencilerin ise alım süreci ve güvenlikle ilgili meraklarını da gidererek Google için herkesin iş başvurusu yapabileceğini aktardı.

Microsoft Bölge Direktörü Doran Yöndem ise şirketinin yazılım çalışmaları ve “Bulut” teknolojisi üzerinde durdu. Yöndem, Microsoft’un çalışmalarını Amazon ve Google gibi firmalarla karşılaştırmalı olarak anlattı. Yazılımcı olmak isteyenlere de önerilerde bulundu. Kendisinin ilk yazılımını 6’ıncı sınıfta yaptığının altını çizen Yöndem, iyi bir yazılım için en az 10 yıllık bir deneyim ve
birikimin olması gerektiğini belirti.

Zirvenin diğer bir konuğu olan Tolga Garipoğlu, 1990’lı yılların interaktif Oyun programı Hugo hakkında bilgiler verdi. Timuçin Diş ve Piksel Akademi’den Emrah Kozan katılımcılarla bilgi ve deneyimlerini paylaştı. Emrah Kozan kullanıcı deneyimi tasarımından bahsederken, Timuçin Diş ise bilişimde kariyer hedeflerinden bahsetti.

1.Akdeniz Bilişim Zirvesi Konuşmacıları

Emrah KOZAN

Emrah KOZAN

Akdeniz Bilişim Zirvesi Organizasyon Direktörü & Piksel Akademi Kurucusu

Daron Yöndem

Daron Yöndem

Microsoft Türkiye